Z Uherčic do Vranova nad Dyjí a do Lesné

Z Uherčic, které jsou součástí mikroregionů Vranovsko a Jemnicko, se za turisticky zajímavými cíli dá vydat různými směry.

Související památky

Pokud se vydáte z Uherčic směrem na východ, vedou za mostem přes řeku dvě silnice. Jedna přes Podhradí nad Dyjí, kde si můžete prohlédnout zříceninu hradu Frejštejna, druhá přes Stálky a Šafov, na jehož okraji se nachází rozlehlý a udržovaný židovský hřbitov. Dalším atraktivním cílem na této cestě je impozantní zámek, přehrada a jiné zajímavosti Vranova nad Dyjí. Projet si jej můžete v létě na trase náměstí – zámek – přehrada turistickým vláčkem a z přehrady podniknout vyhlídkovou plavbu lodí.

Po silnici směrem do Znojma budete projíždět Lesnou, kde určitě stojí za zastávku Muzeum motocyklů. Z kraje vsi před hřbitovem vede odbočka do Lukova, z něhož se pěšky vychází ke zřícenině Nový Hrádek, nebo do Čížova, v němž je návštěvnické středisko Národního parku Podyjí.


Tipy na výlet

Uherčice

Z Uherčic se můžete vydat na další atraktivní památky a místa.

Dalším zajímavým cílem je hrad Bítov, vzdálený od Uherčic necelých 15 km.

Součástí informačního systému státního zámku Uherčice je také audiovizuální průvodce anglickým parkem (1—8). Jednotlivá zastavení seznámí návštěvníka se zajímavostmi,...